Torby męskie na laptop – co wziąć pod uwagę?

Rozmiar – nie za duży, nie za mały

Dobieramy torbę, plecak lub etui, biorąc pod uwagę dokładny rozmiar laptopa. Aby dobrze zabezpieczać sprzęt, opakowanie musi stabilizować urządzenia, czyli nie pozwalać na niekontrolowane przemieszczanie się komputera. Za duża na konkretny, na przykład 14-calowy laptop torba może nieść ryzyko uszkodzenia sprzętu. Do za małej z kolei nie zmieścimy urządzenia, a nawet jeśli wejdzie “na styk”, nie włożymy zasilacza i myszy, które są niezbędne do pracy. Plecak daje nieco większą dowolność, ponieważ możesz wybrać taki, który pomieści np. modele od 14 do 16”.

Kieszenie na akcesoria i urządzenie

Mieszcząca Twój laptop torba powinna być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna. Musi mieć co najmniej jedną komorę, w której bezpiecznie umieścić można sprzęt. Niektóre torby wyposażone są w dwie przegrody, z których jedna to specjalna kieszeń na notebooka – miękka i zabezpieczająca komputer. W drugiej schowasz mysz, zasilacz, a nawet niewielką klawiaturę. Trzykomorowa torba męska na laptopa pomieści dodatkowo niewielki sprzęt biurowy, dokumenty czy notes, telefon i portfel.

Dodatkowe walory i wyposażenie

Do cech, które są istotne dla bezpieczeństwa sprzętu elektronicznego, należy odporność materiału na czynniki zewnętrzne, na jakie może być narażony nasz laptop. Torba powinna być wodoodporna i posiadać dobrą izolację termiczną. Twojemu komputerowi nie zagrozi deszcz ani zbyt niska czy za wysoka temperatura. Ważne jest, by torba zawierała wewnątrz paski stabilizujące, rzepy czy taśmy. Laptop jest wówczas unieruchomiony i nawet podczas wstrząsów nie przesuwa się i nie jest narażony na zarysowania czy inne uszkodzenia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*