Od szczegółu do ogółu – torby męskie na laptopa

W ręce, na jednym lub na obu ramionach – tak możesz nosić swoją torbę na laptop. Torba na kółkach, w której przewieziesz swój komputer przenośny tam, gdzie chcesz, to propozycja dla tych, którzy nie lubią dźwigać. Jeśli kupujesz torbę noszoną w dłoni, zwróć uwagę na uchwyt. Powinien być mocny i dobrze pasować do ręki. Jeśli ma zabezpieczenie w postaci usztywnienia do rączek – specjalną owijkę – na pewno nie przetrze się zbyt szybko.

Wszystko na Twoich barkach

Torby męskie na laptopa można też nosić na ramieniu. To najczęstszy uchwyt jaki można spotkać w tej kategorii toreb. Pasek na ramię jest szczególnie wygodny, gdy musisz ze swoim komputerem pokonywać dłuższe dystanse, a do tego w jednej ręce mieć telefon, a w drugiej siatkę z zakupami. Warto pamiętać, by nie nosić stosunkowo ciężkiej torby cały czas na jednym ramieniu, gdyż można je zbytnio obciążyć i doprowadzić do krzywizn kręgosłupa. Plecak na laptop lub torba na kółkach pozwolą zadbac o prawidłowa postawę, ale są zdecydowanie mniej biznesowe niż wariant noszony w ręce lub na ramieniu.

Liczy się wnętrze

To, co znajduje się w środku, pomoże Ci zadbać o bezpieczeństwo przenoszonego komputera. Paski zabezpieczające to jeden z elementów, na który warto zwrócić uwagę, gdy interesuje Cię konkretna torba. Laptop musi być bowiem przypięty podczas przenoszenia. Najbardziej praktyczne są te na rzep, poniewaz zapinają się i rozpinają bardzo wygodnie. Paski mają działanie stabilizujące – utrzymują znajdujący się w torbie laptop przegródce, dzięki czemu jest on bezpieczny. Jeśli chodzi o kieszenie, to nie mogą być one dużo większe niż rozmiar komputera. Muszą być jednak wystarczająco szerokie, by urządzenie nie trzeba było wciskać na siłę i męczyć się przy jego wyjmowaniu.

Jakość wykończenia gwarancją długiego noszenia

Przed ostatecznym wyborem, warto dokładnie obejrzeć jak upatrzona przez Ciebie torba męska na laptopa jest wykończona – czy jest wystarczająco dobrze zszyta, czy posiada wzmocnienia w newralgicznych miejscach (spód, narożniki, boki). Ważny jest także zamek zewnętrzny i zamki w środku. Sprawdź, czy torba wyposażona jest w suwak, rzepy a może zatrzaski. Jeśli interesuje Cię najwyższy poziom bezpieczeństwa Twoich danych, poszukaj takiej, która jest zabezpieczona zamkiem z szyfrem lub na zamknięciem na kluczyk. W niektórych torbach lub plecakach istnieje możliwość wyprowadzenia kabli do ładowania telefonu lub do odtwarzacza mp3. Zanim wybierzesz właściwą torbę, sprawdź funkcjonalności, jakie oferuje Ci konkretny model. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*