Dbaj o laptop? Torba to podstawa!

Komputer przenośny to sprzęt, który zrewolucjonizował pracę w wielu obszarach. Dzięki temu, że możesz go ze sobą zabrać praktycznie wszędzie, jesteś w stanie działać nie tylko w biurze. Wykresy i prezentacje zawieziesz do klienta, a poza siedzibą firmy, na spotkaniu mniej oficjalnym, bez problemu zaprezentujesz zdjęcia najnowszych produktów w ofercie. Twój notebook to bardzo ważne narzędzie pracy, ponieważ masz na nim zgromadzone dane, którymi posługujesz sią na co dzień. Dlatego potrzebna Ci  właściwa ochrona, czyli torba męska na laptopa lub jej damski odpowiednik.

Nie dla pyłu i wilgoci!

Jeśli to możliwe, starajmy się unikać pracy w miejscach w których panują nieprzyjazne warunki – na przykład duża wilgotność powietrza, pył lub zbyt wysoka temperatura. Raczej nie decyduj się na długotrwałą pracę w upalny dzień na tarasie własnego domu, choć gdy siedzisz pod parasolem z pewnością dla Ciebie jest to znacznie przyjemniejsze niż przesiadywanie w rozgrzanym lub wychłodzonym klimatyzacją do granic możliwości wnętrzu. Może dojść do sytuacji, kiedy zawilgocony, zanieczyszczony lub rozgrzany układ nie będzie w stanie właściwie pracować. Może dojść do awarii chłodzenia, zawilgocenia układów scalonych lub ich przegrzania.

Bezpieczny transport to dłuższe życie sprzętu

Kiedy trzeba przenieść laptopa z miejsca na miejsce, nawet w domu, należy pamiętać, by zamykać klapę. W trakcie przenoszenia laptopa należy trzymać go w obu rękach. W żadnym wypadku nie chwytamy urządzenia za róg lub za samą klapę. Jak mówią statystyki, najwięcej wypadków zdarza się we własnych czterech kątach, dlatego nawet gdy niesiesz notebook z pokoju do pokoju, możesz się przewrócić lub zrzucić go niechcący na podłogę. Wtedy może dojść do uszkodzenia matrycy, a nawet dysku twardego. Jeśli notebook nie posiada sensora upadku i nie ma wbudowanego żadnego systemu przeciwwstrząsowego, lepiej zahibernuj swój sprzęt i wznów pracę, gdy bezpiecznie dotrzesz na miejsce. Na dalsze wyprawy z komputerem zawsze pakuj swój laptop. Torba uchroni go w najlepszy z możliwych sposobów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*