Czy potrzebna mi dedykowana torba na laptopa?

Kupiłeś pięknego, drogiego notebooka, o którym marzyłeś od dawna. Stoi w domu i pięknie prezentuje się na biurku. Podziwiasz go i cieszysz się, że udało Ci się go zdobyć po wielu miesiącach poszukiwań idealnego modelu. Jutro wybierasz się do kolegi, by zrobić projekt na uczelnię lub do pracy. Planujesz wziąć swoje cacko pod rękę lub włożyć je do plecaka czy aktówki. Nie popełniaj tego błędu! Chroń laptop – torba to podstawa! Nie żałuj pieniędzy na profesjonalne opakowanie.  Sprzęt noszony „luzem” lub w przypadkowych torbach czy plecakach to ryzyko dla urządzenia. W najlepszym razie porysujesz obudowę. Gorzej, gdy ją połamiesz, a prawdziwy dramat będzie wówczas, gdy przytrafi się pęknięcie matrycy.

Czy torba na laptopa to duży wydatek?

Jeśli nie jesteś poważnym biznesmenem, dla którego, oprócz wiedzy z zakresu handlu i negocjacji, liczy się dobra prezencja, wystarczy Ci etui na laptop, torba z materiału z jedną kieszenią lub plecak z komorą zabezpieczoną pianką lub gąbką. Etui możesz co prawda kupić już za kilkanaście złotych, ale warto jednak pokusić się o coś bardziej poręcznego – torbę z paskiem, zamkiem i mocowaniami na sprzęt. Ceny toreb zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Za około 100 zł możesz mieć nie tylko wygodną i praktyczną, lecz także estetyczną i modną torbę na laptop, która sprawdzi się zarówno do celów służbowych, jak i prywatnych.  

Kiedy koniecznie musisz mieć torbę na laptopa?

Jeśli wybierasz się w podróż, powinieneś zadbać również o swój sprzęt elektroniczny. Czy jedziesz samochodem, pociągiem czy lecisz samolotem, komputer i akcesoria komputerowe powinny być zabezpieczone przed uszkodzeniem. W samochodzie szczególnie dobrze zabezpiecz swój laptop – torba ze specjalnymi kieszeniami i pasami mocującymi uchroni go nawet wtedy, gdy zahamujesz gwałtownie, a ona zsunie się z siedzenia. W samolocie weź laptop ze sobą –  linie lotnicze wolą nie mieć ich w luku bagażowym. Decydują o tym względy bezpieczeństwa wszystkich pasażerów, a także samego sprzętu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*